Logo Tasarımı

Profesyonel Doğru Adımlarla

İlham Veren Logo Tasarımları

Bir web sitesinin ilk kez ziyaret edildiğinde dikkat çeken ilk unsuru, sitenin logosudur. Günümüz koşullarında internet kullanımının giderek artmaya başlaması ile birlikte web sitelerdeki en ufak bir ayrıntı dahi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Logo tasarımı, bir web sitesinin tamamlayıcı bir unsuru olmakta olup markanın bilinirliği konusunda da oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bu sebeple de web sitelerin logo tasarımı konusuna olabildiğince önem vermesi gerekmektedir.

Kişisel ya da kurumsal kimlik oluştururken yapılması gereken ilk iş muhakkak logonun belirlenmesi olmalıdır. Verilen hizmetler ve marka ile en iyi şekilde entegre olması gereken logo, titiz bir çalışma sonucunda oluşturulmalıdır. Çünkü bir web sitesinin tasarımı gibi teknik detaylar değiştirilmeye müsait yapılar olsa da, marka logosunun sürekli olarak değiştirilmesi markanın kalitesini ciddi ölçüde etkilemektedir.

Büyük şirketlerin adeta bir imzası niteliğine sahip olan logo tasarım, şirketin yaptığı her işi en iyi şekilde ifade edebilir nitelikte olmalıdır. Akılda kalıcı bir özelliğe sahip olması için kullanılan programların kalitesinden ziyade, tasarımcı kişinin bilgi ve deneyimi çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Tasarımcılarımız, deneyimlerini ve bilgilerini harmanlamakta ve ortaya olabildiğince yaratıcı ve akılda kalıcı logo tasarımlarını çıkarmaktadır. Özellikle de herhangi bir web sitesine sahip olmayan firmaların broşür, katalog ya da kartvizit gibi kaynaklarına bastırdıkları logolar, rakiplerinden her zaman farklı ve yaratıcı olmalıdır. Aksi takdirde piyasada önemli bir konuma sahip olmak ya çok uzun bir zaman alacak ya da hayal olarak kalacaktır.

Her geçen gün çok daha büyük bir öneme sahip olmayan başlayan dijitalleşme, birbirinden farklı hizmet alanını da beraberinde getirmektedir. Logo tasarımı hizmetini veren çok sayıda kişi ya da ajans olmasına karşın, kişilerin bu konuda olabildiğince kapsamlı bir araştırma yapması gerekmektedir. Birbirini taklit eden, markanın misyon ve vizyonunu yansıtamayan, anlaşılır ya da akılda kalıcı olmayan logo tasarımı hizmetlerinden kaçınılmalıdır. Logo tasarımlarımızda vektörel çizim tekniklerini kullanmaktayız. Böylelikle logonuzun basım aşamasına gelmesi halinde görüntü kalitesinden herhangi bir şey kaybetmesinin önüne geçebiliyoruz. Logonuzu tasarlarken kullandığımız programlar ve tasarımcılarımızın yeteneğinin yanı sıra, meydana gelen bu logo tamamen markanızı yansıtmaktadır. Bu sebeple de çalışmamızın en başından sonuna kadar sizinle sürekli olarak iletişim halinde oluyoruz. Kaliteli, akılda kalıcı ve özgün bir logo tasarımına ihtiyaç duyuyorsanız, sizi ajansımızda ağırlamak için bekliyoruz.